"Bracia od-wagi" - Anna Rumocka | Do kolorowania

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 29,90 zł 29.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

"BRACIA OD-WAGI" - ANNA RUMOCKA

To pouczająca, niezwykła książka dla dzieci o przygodach dwóch braci, o ich marzeniach i walce z otyłością.


Marek i Darek to sympatyczni bracia, którzy – jak każde dziecko – chcą być szczęśliwi. Ich historia oparta jest na prawdziwych wydarzeniach, a pierwowzorami są ojciec i wujek autorki, których doświadczenia stały się inspiracją do napisania tej książki.

Zarówno tekst jak i ilustracje są dziełem autorki.

Książka wzbogacona jest cennymi komentarzami i opiniami kobiet wychowujących dzieci. Do kolorowania!

Propozycja dla dzieci od 7. roku życia.

 


Anna Rumocka - spełniona mama trójki dzieci, z wykształcenia wizażystka, po szkole rejestracji medycznej. Przeżyła walkę z otyłością, o czym napisała w swojej debiutanckiej książce "Matka po sleeve - walka z otyłością". Autorka książek "Walka kilogramów" oraz mafijnego erotyku "Ciało mafii".

 

OPINIE SPECJALISTÓW

Co widzisz, patrząc w oczy własnemu dziecku?

Z reguły odkrywasz tam:

- miłość, która kierowana jest do naszego serca,

- problem, który prosi, by go rozwiązać,

- pomoc, która często jest bezinteresowna,

- przyjaźń, która trwa pomimo niedoskonałości drugiej osoby,

- moc, która potrafi czynić cuda,

- mądrość, która zadziwia,

- i siebie samego, który jesteś nieustannym wsparciem dla małego, dziecięcego świata.

To wszystko znajdziemy w tej książeczce wielkiej wagi.

Autorka na pierwszym miejscu stawia miłość, zarówno między rodzeństwem, jak i między dziećmi a mamą. Ania ukazuje problem otyłości wśród dzieci, widziany oczyma rówieśników. Pisarka porusza temat planowania pracy oraz jej wykonania. W efekcie przychodzi spełnienie marzeń i nagroda.

Wszystkie te życiowe aspekty są opisane przystępnym i rymowanym językiem, szczególnie zrozumiałym i trafiającym do małych, ale mądrze myślących dziecięcych głów.

- Anna Radzik - nauczycielka języka polskiego, copywriterka, dziennikarka, felietonistka Gazety Olszyńskiej oraz Przeglądu Lubańskiego, beta-czytelniczka, mama dwójki dzieci

 

Utwór Anny Rumockiej pt. „Bracia od-wagi” przedstawia historię dwóch braci zmagających się z otyłością. Rzutowało to na ich relacje z rówieśnikami, kondycję, wyniki w nauce oraz samoakceptację, co skłoniło ich do wyjazdu na obóz odchudzający i podjęcia walki o siebie.

Książka skłoni do refleksji. Tematyka jest ponadczasowa i bliska każdemu, bez względu na wiek. Akceptacja i szacunek do drugiego człowieka to wartości, których powinni się uczyć młodzi ludzie. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi, bez względu na to, jak wyglądamy, gdzie mieszkamy czy jak się ubieramy.

- mgr Milena Witkowska-Krysiak, nauczycielkaBajka „Bracia od-wagi” przekazuje ogromne wartości rodzinne, podkreśla współpracę, wzajemną pomoc. Priorytetem jest miłość, która wygrywa i zwycięża zawsze. Rodzicom bajka daje wskazówki, aby byli przede wszystkim obecni na dobre i na złe przy swoich pociechach, aby wspierali i akceptowali swoje dzieci takimi, jakie są, a także dawali mnóstwo wiary.
Bajka porusza temat akceptacji, szacunku, tolerancji wśród rówieśników. Daje przesłanie, aby rodzic/nauczyciel zaczął kreować u dziecka akceptowanie drugiego człowieka bez względu na to, jak wygląda i jak różni się w grupie. Uczy patrzeć na drugiego człowieka nie tylko przez pryzmat wyglądu zewnętrznego, ale przede wszystkim nakłania, aby zaglądać do wnętrza człowieka. Bajka pokazuje, że dzieci z nadwagą mają piękne, szlachetne cechy charakteru i niczym się nie różnią od innych.

- Alicja Pedyńska, szczęśliwa mama i nauczycielka wczesnoszkolna 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (9)

28 czerwca 2023

Jest to już 4 książka Autorki, jaką miałam możliwość przeczytać a przy okazji mieć przyjemność objęcia jej patronatem medialnym. Tym razem Autorka postanowiła spróbować swoich sił w innej kategorii wiekowej i stworzyła historię dla dzieci. Co znajdziemy w lekturze? Jakie są moje wrażenia po zapoznaniu się z tą bajką? Zapraszam Was serdecznie na moją patronacką opinię. "Bracia od-wagi" to historia dwóch braci : Marka i Darka. Jest to opowieść o tyle ciekawa, że poruszana tematyka dotyczy problemu związanego z otyłością. Ich problemy z nadmierną tuszą sprawiały, że chłopcy nie mieli dobrych kontaktów z rówieśnikami, często byli wyśmiewani i mieli ogromne problemy w szkole z zaliczeniem przedmiotu o nazwie wf. Te wszystkie niemiłe doświadczenia sprawiły, że chłopcy postanowili pojechać na obóz odchudzający. Postanowili, że zaczną dbać o swoje zdrowie i będą dużo staranniej wybierali składniki do swojej diety. Czy udało im się spełnić swoje marzenia? Czy problemy z nadwagą minęły? Jakie kroki musieli podjąć,aby osiągnąć upragnione cele? Odpowiedzi znajdziecie, gdy po tę ciekawą książeczkę sięgnięcie !!!

3 lipca 2023

Odważne decyzje Witajcie ! Jak tam mija wam tydzień ?My nadrabiamy zaległości po urlopie i lecimy z kolejnymi recenzjami. Dzisiaj zapraszamy zarówno młodszych i starszych czytelników. Mamy dla was opinie o naszym najnowszym patronacie, a dokładniej książeczce dla dzieci od Studia Wydawniczego Milion oraz Anny Rumockiej pod tytułem "Bracia Od-wagi". "Kobieta wtedy zdała sobie sprawę,że chłopcy mają za dużą wagę ! A dodatkowo problem z relacjami, akceptacją i zabawą z rówieśnikami." Kochani kolejny już raz mamy zaszczyt patronować książce pani Ani. Jeżeli już wiecie, a może nie wiecie i zaraz się dowiecie, autorka ta porusza tematy w swoich książkach związane z nadwagą i otyłością. Uwielbiamy książki, w których poruszane są takie ważne tematy, dlatego zdecydowałyśmy się na wsparcie medialne przy tej historyjce. Darek i Marek to bracia. Chłopcy mają nadwagę i jak zostało podane w cytacie wcześniej mają również problemy z samoakceptacją i z komunikacją. Pomimo to postanawiają zawalczyć ze swoimi lękami i kilogramami. Udają się na obóz odchudzający. Historia ta to wspaniały obraz walki ze swoimi słabościami. Jest to opowieść o przygodach, akceptowaniu siebie i walce o własne dobro, a przede wszystkim zdrowie. Pomimo tego,że książeczka przeznaczona jest dla dzieci od siódmego roku życia, to według nas powinien ją przeczytać każdy. To jest opowieść z morałem, powieść, która niesie za sobą bardzo ważne przesłanie. Bajka, której tematyka zahacza o bardzo grząski teren. Gdyż, czasem problem otyłością jest po prostu tematem tabu, dla niektórych osób. Dzięki tej książeczce zarówno dzieci, jak i ich rodzice nauczą się jak można łatwo zachęcić dzieci do prawidłowego myślenia, w jaki sposób można im pomóc. A same dzieci znajdą siłę do pokonywania własnych słabości. Ponadto ta książka jest kolorowanką, w której znajduje się wiele ciekawych, ale i równocześnie prostych ilustracji, które takim dzieciakom z pewnością przypadną do gustu. Opowieść jest również rymowana, według nas jest to wspaniały pomysł, gdyż dzieci uwielbiają rymowanki. A ciekawy tekst i łatwe słownictwo jeszcze mocniej zachęcają do czytania. Zachęcamy ogromnie do przeczytania tej bajki, gdyż jak już mówiliśmy porusza bardzo ważne tematy i ba ! można po niej rysować. Więc kredki w dłoń i czytajcie . Miłego dnia :)

4 lipca 2023

8 lipca 2023

**PATRONAT MEDIALNY/ RECENZJA PATRONACKA** Z twórczością Anny Rumockiej spotkaliśmy się przy okazji dwóch książek autobiograficznych i jednym erotyku. Dziś przyszła pora przedstawić jej pierwszą książkę dla młodszego czytelnika, którą mój blog ma olbrzymi zaszczyt objąć patronatem medialnym. "Bracia od-wagi" to opowieść o dwóch braciach: nastoletnim Marku i ośmioletnim Darku, którzy pragną zrobić prezent mamie i w tajemnicy podejmują się różnych prac, by na niego zarobić. Zauważają jednak, że ich nadprogramowe kilogramy mocno im przeszkadzają w niektórych pracach, a po jednej z ważnych rozmów, zapada decyzja o wyjeździe chłopców na obóz odchudzający... Co takiego się stało i z kim rozmawiała mama, że chłopcy wyjechali na obóz? Czy zrzucili zbędne kilogramy? Czy udało im się uzbierać pieniążki na prezent dla mamy? Tego już nie zdradzę, ale podpowiem, tylko że czeka na nich sporo wyzwań, z którymi nie tak łatwo będzie im sobie poradzić... Anna Rumocka zabrała głos w bardzo ważnej kwestii dotykającej coraz większej liczby i coraz młodszej grupy naszych dzieci. W moim odczuciu jest to głos ważny, poza problemem coraz większej otyłości wśród najmłodszych, autorka skupiła się także na tak ważnych tematach jak komplikacje zdrowotne, które ona w sobie niesie, brak akceptacji, wsparcia i pomocy od innych. A z drugiej strony możemy przekonać się jaką siłą jest rodzina i jak ważne są relacje, które w niej panują. Historia ta to przystępnie pokazany obraz walki ze swoimi słabościami, ale przy tym jest to opowieść o marzeniach i przygodach, akceptowaniu siebie i walce o własne dobro i zdrowie. Książeczka dedykowana jest dzieciom od lat siedmiu, ale przyjazna forma wydania spodoba się dziecku w każdym wieku. Duże ilustracje zachęcają do kolorowania, dając przy tym możliwość rozpoczęcia wielu ciekawych, a zarazem ważnych i uświadamiających rozmów z naszymi pociechami. Napisana przyjaznym i łatwym dla dzieci językiem wciąga i intryguje, rozbudzając ciekawość co do dalszych przygód chłopców. Książkę czyta się dosłownie na raz, a refleksje i przemyślenia, nawet starszemu czytelnikowi towarzyszą przez dłuższy czas. Na końcu przeczytacie także trzy opinie na temat książki, które napisały nauczycielki, ale przede wszystkim mamy, które zwracają tam uwagę na emocje, relacje, szacunek dla innych, ale co w moim odczuciu także ważne, dla akceptacji dla innych. Pamiętajmy, każdy z nas jest inny, przez co wyjątkowy. Uczmy tego nasze dzieci! Czy polecam? Zdecydowanie tak. "Bracia od-wagi" to ważna i potrzebna pozycja na naszym rynku wydawniczym, pokazująca, że zawsze jest dobry czas, by zadbać o własne dobro. Bardzo się cieszę, że mogę jej patronować, autorce serdecznie gratuluję i trzymam kciuki za dalsze sukcesy w dziedzinie literatury dla najmłodszych czytelników.

21 lipca 2023

24 lipca 2023

Przyjemna książeczka, która w prosty sposób przedstawia trudne problemy dotyczace zdrowia, akceptacji, a także relacji z najbliższymi. Duży plus za połączenie jej z kolorowanka

1 września 2023

Sympatyczna książeczka która pokazuje że należy tolerować innych bezwzględu na to kto jaki jest.Pokazuje że dzięki pracy nad sobą i silnej woli można wiele osiagnąć.

1 stycznia 2024

Bardzo polecam. Książeczka z przesłaniem dla dzieci i dorosłych. Uczy empatii i tolerancji. Uważam że mogłaby być doskonalą lekturą szkolną dla najmłodszych

1 stycznia 2024

Bardzo polecam. Książeczka z przesłaniem dla dzieci i dorosłych. Uczy empatii i tolerancji. Uważam że mogłaby być doskonalą lekturą szkolną dla najmłodszych

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl